poniedziałek, 12 listopada 2012

Fałszywe ziemniaki :)

Nie zawsze jest czas na to, żeby przygotować na obiad ziemniaki. Ostatnio miałam bardzo mało czasu, a chciałam koniecznie zrobić puree. Z pomocą przyszła mi Nigella i jej nowa seria programów "Nigellissima". W jednym z odcinków pojawia się przepis na "mock mash".
Zgodnie z tym co mówi prowadząca, faktycznie można by się pomylić i uznać to gotowe w 3 minuty danie za prawdziwe ziemniaczki. :)


Składniki dla 2 osób:

Kasza manna
mleko
masło
sól
gałka muszkatołowa
parmezan (ja nie dodałam)

Wykonanie:

Około 2 szklanki mleka gotujemy w garnku z łyżeczką masła i przyprawami. Dodajemy kaszę mannę, ja na szklankę dałam jakieś 4 łyżki, masa musi być dość gęsta, troszkę rzadsza od prawdziwego puree, ponieważ będąc już na talerzu, trochę stężeje. Dosypujemy garść parmezanu (jeśli planujemy jego dodanie, można całkiem zrezygnować z soli). Dokładnie mieszamy, chwilkę gotujemy i gotowe!

Uwierzcie mi, że byłabym skłonna uwierzyć, że jest to jakiś rodzaj ziemniaczanego puree. Być może dodatek parmezanu sprawi, że różnica będzie jeszcze mniej wyczuwalna. Naprawdę zachęcam do wypróbowania! Ja, jako miłośnik ziemniaków, byłam zachwycona :)

Smacznego!

Źródło zdjęcia:
http://www.bbc.co.uk/programmes/p00zbp2h

1 komentarz: